Tutaj jesteś:

Szkolny Ogród Doświadczeń

Prace w gierałtowickim Szkolnym Ogrodzie Doświadczeń nabrały tempa, a ogród kształtu. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” w listopadzie 2019r., pozyskało dofinansowanie z Fundacji JSW na zakup wyposażenia do ogrodu doświadczeń. Pierwszy i najważniejszy etap naszego projektu wykonaliśmy w maju – pomimo trudnego okresu w jakim się obecnie znaleźliśmy, powstał zakątek doświadczalny w postaci dydaktycznej ekspozycji plenerowej. Czytaj dalej »

Fundacja JSW pomaga!

Nasz Szkolny Ogród Doświadczeń zaczyna nabierać kształtów. Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” pozyskało dofinansowanie z Fundacji JSW na zakup wyposażenia do ogrodu doświadczeń.

Czytaj dalej »

X Jubileuszowy Konkurs Gwarowy

Jubileuszowy dziesiąty konkurs gwarowy „Z niczego nie ma nic” już za nami. 5 czerwca 2019r. 35 uczniów ze wszystkich szkół gminnych stanęło w konkursowe szranki. Przez dwie godziny młodzi aktorzy bawili nas przygotowanymi pod okiem nauczycieli scenkami rodzajowymi, skeczami i monologami. Recytacje były naprawdę na wysokim poziomie. Czytaj dalej »

Śladem gwarków śląskich – zadanie publiczne

W obecnych czasach koniecznością staje się utrwalanie w naszej pamięci śladów przeszłości, wyrabianie poczucia zakorzeniania, kultywowanie tradycji przodków. Członkowie Stowarzyszenia złożyli do Urzędu Gminy Gierałtowice projekt, w ramach realizacji zadań publicznych, który dotyczył tego zagadnienia.

Czytaj dalej »

Z niczego nie ma nic – 2018

Na IX gminny konkurs gwarowy „Z niczego nie ma nic” 7 czerwca 2018r. przybyli uczniowie i uczennice z Przyszowic, Paniówek, Chudowa, których gościła młodzież z Gierałtowic. Zaproszenie do jury przyjęły: p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Lidia Pietrowska, p. Janina Cicha Rożek, radna Gminy Gierałtowice, prezes gierałtowickiego Koła Górnośląskiego i p. Gerda czapelka, sołtys Gierałtowic i szefowa Koła Gospodyń Wiejskich.

Czytaj dalej »

Młodzi Kreatywni – zadanie publiczne

Warsztaty plastyczno-artystyczne prowadzone były od marca 2017 do grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gierałtowicach.

Tematyka zajęć była uzależniona od pory roku i kalendarza imprez szkolnych. Uczestnicy brali udział w warsztatach z ozdabiania techniką decoupage, wyszywania tasiemką, wypalania w drewnie czy szycia. Warsztaty prowadzone były członkinie naszego stowarzyszenia. Prowadzące wzięły udział w warsztatach pracowni EkoDeko działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach, a następnie nabyta wiedzę przekazały młodzieży.

Czytaj dalej »

« Starsze wpisy