Tutaj jesteś:

Z niczego nie ma nic – 2018

Na IX gminny konkurs gwarowy „Z niczego nie ma nic” 7 czerwca 2018r. przybyli uczniowie i uczennice z Przyszowic, Paniówek, Chudowa, których gościła młodzież z Gierałtowic. Zaproszenie do jury przyjęły: p. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Lidia Pietrowska, p. Janina Cicha Rożek, radna Gminy Gierałtowice, prezes gierałtowickiego Koła Górnośląskiego i p. Gerda czapelka, sołtys Gierałtowic i szefowa Koła Gospodyń Wiejskich.

Zgodnie z tematem konkursu, zaprezentowano teksty o tematyce obyczajowej, opisującej wydarzenia z przeszłości i teraźniejszości, a także popularne wiersze w wersji gwarowej. Uczestnicy i uczestniczki rozprowiali m.in. o familii, omie, kibicowaniu, o szkole i życiu.
Po występach uczestników konkursu wszystkim zebranym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne przedszkolaki z grupy „Knefliki” pod wodzą wychowawcy pana Adama Walczaka.
Słodki poczęstunek zapewnili państwo Karolina i Grzegorz Czech, a nagrody ufundowało Stowarzyszenie „Lepsza Przyszłość” i Urząd Gminy Gierałtowice.
Jury i organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom i uczestniczkom konkursu za zaangażowanie i wspaniałe występy na scenie, a sponsorom za życzliwość. Słowa podziękowania kierują zwłaszcza w stronę wychowawców, nauczycieli oraz rodziców i dziadków, którzy zachęcili dzieci do udziału w tym przedsięwzięciu oraz zadbali o wysoki poziom wystąpień, a także dołożyli starań, aby przygotować stosowne stroje i rekwizyty.