Tutaj jesteś:

Młodzi Kreatywni – zadanie publiczne

Warsztaty plastyczno-artystyczne prowadzone były od marca 2017 do grudnia 2017 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gierałtowicach.

Tematyka zajęć była uzależniona od pory roku i kalendarza imprez szkolnych. Uczestnicy brali udział w warsztatach z ozdabiania techniką decoupage, wyszywania tasiemką, wypalania w drewnie czy szycia. Warsztaty prowadzone były członkinie naszego stowarzyszenia. Prowadzące wzięły udział w warsztatach pracowni EkoDeko działającej w Gminnym Ośrodku Kultury w Gierałtowicach, a następnie nabyta wiedzę przekazały młodzieży.

Nasze prace rozpoczęliśmy wiosną i uszyliśmy tulipany i ptaszki z materiału, które udekorowały korytarz szkoły i wprowadziły wiosenną atmosferę. Zrobiliśmy również figurki zajączków wypełnionych ryżem. W kwietniu wykonaliśmy „świecące” kwiaty oraz kule ledowe. W maju tematyka zajęć nawiązywała do Dnia Matki dlatego zorganizowaliśmy warsztaty z wyszywania tasiemką 3mm, które poprowadziła p. Beata Kulasa – opiekun świetlicy szkolnej. Z uzyskanych materiałów wykonaliśmy kartki okolicznościowe. W czerwcu zajęliśmy się recyclingiem i nadaliśmy drugie życie koszulkom wykonując z nich torby i poszewki na poduszki. Na czas wakacji młodzież otrzymała zadanie, aby ze swoich podróży przywieść pamiątki i stworzyć z nich eko-dekoracje. We wrześniu robiliśmy bukiety z lisci.

Październik przeznaczyliśmy na prace z drewnem i wykonaliśmy podkładki pod kubki oraz zakładki w technice decoupage. Od listopada przygotowywaliśmy się do świąt bożonarodzeniowych i stworzyliśmy dekoracyjne świeczniki, aniołki i reniferki. Prace uczniów na bieżąco były prezentowane podczas spotkań z rodzicami, imprez środowiskowych oraz jako dekoracje korytarzy.