Tutaj jesteś:

Z niczego nie ma nic 2016

Kolejna edycja Gminnego Konkursu Gwarowego „Z niczego nie ma nic” za nami. Jak co roku organizatorami zabawy byli nauczyciele z Gimnazjum nr 1 z Gierałtowic oraz członkowie Stowarzyszenia „Lepsza Przyszłość”. 3 czerwca 2016 r. w auli naszej szkoły uczniowie z Przyszowic, Paniówek i Gierałtowic zaprezentowali swoją znajomość śląskiej gwary. W tym roku wśród występujących prym wiedli najmłodsi – dziewczynki i chłopcy z klas drugich szkoły podstawowej. Maluchy nie boły sie godać, byli przy tym autentyczni i przekonywający. Zachwycali wszystkich swoją znajomością gwary i niczym nieskrępowaną otwartością. Na szczególną uwagę zasłużyła Ola Mieszczanin, która za swoją przebojowość została nagrodzona szczególnym wyróżnieniem. Kolejne miejsca jury przyznało:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Zosia Krzysteczko
II miejsce –
Dominik Sobczyk
III miejsce –
Paulina Kozik
Wyróżnienie –
Damian Wieczorek

W kategorii gimnazjum:


I miejsce –
Agata Kozłowska
II miejsce –
Anna Nawrat
III miejsce –
Wiktoria Kostorz
Wyróżnienie –
Marek Cieluch


Organizatorzy szczególnie dziękują paniom, które podjęły się trudnej sztuki oceniania – pani Lidii Pietrowskiej, od lat współpracującej z naszą szkołą, pani Janinie Cichej – Rożek oraz pani Barbarze Sztejnbis. Dziękujemy również nauczycielom, którzy przygotowywali młodych artystów. Dziękujemy i już dziś zapraszamy na przyszły rok.