Tutaj jesteś:

Street Workout

Street Workout to sport, do uprawiania którego jedynymi narzędziami są mięśnie i silna psychika. Do ćwiczeń potrzeba tylko chęci i przestrzeni. Street Workout polega na ćwiczeniach z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. To nic innego jak tylko podciąganie, pompki, brzuszki, albo ćwiczenia wzięte z gimnastyki, a wszystko na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia te zakładają rozwój siły, koordynacji, zwinności, osiągnięcie elastyczności ciała, a także wzmocnienie stawów. Trenować może każdy: gruby, chudy, wysoki, niski, stary, młody, bogaty czy biedny. Street workout to jeden z najszybciej rozwijających się sportów w Polsce i na świecie. Trening taki można wykonywać w domu, lecz by stał się on bardziej efektywny potrzebne są różne przyrządy. Chodzi tu szczególnie o poręcze, drabinki i drążki. I to właśnie znaleźli entuzjaści street workout- u na „siłowni pod chmurką” w Gierałtowicach, która powstała m.in. dzięki dotacji w ramach programu „Działaj Lokalnie”.


Bez nazwy1Projekt „Zdrowo na sportowo” był realizowany od 1 sierpnia 2014r. do 31 stycznia 2015 r, w ramach programu „Działaj Lokalnie VIII”.